Moje narzędzia pracy w internecie

Moje narzędzia pracy w internecie.

Blogowanie i tworzenie własnej strony www, na przykład dla biznesu może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza na początku. Istnieje wiele darmowych i płatnych zasobów, które możemy wykorzystać, by ułatwić sobie pracę i tworzyć atrakcyjne treści. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Przeszłam już tę drogę i dlatego dzielę się z Wami. Oto moje narzędzia pracy w internecie.

Narzędzia, z których korzystam podzieliłam tematycznie. W ten sposób łatwiej zorientować się, w jakich obszarach dane narzędzie się przydaje.

Działanie bloga
  • WordPress czyli platforma publikacji, która umożliwia mi posiadanie mojej strony internetowej. Mój blog mieszka na WordPressie z rozwinięciem .org, co oznacza, że sama musiałam zadbać o hosting i posiadać na własność domenę. W zamian za to posiadam wolność decydowania, jak wygląda  mój blog, z jakiego szablonu korzystam i jak to modyfikuję. Wolność ma zawsze swoją cenę. O różnicach między WordPress.org a WordPress.com możecie poczytać na oficjalnej stronie.
  • Zenbox.pl – częstochowska firma zapewnia mi bardzo profesjonalny hosting domeny. Gdy przenosiłam bloga z WordPressa.com na WordPressa.org bardzo mi pomogli. Chętnie i niemal natychmiast odpowiadają na wszelkie wątpliwości i udzielają porad. Nigdy nie miałam też kłopotu z działaniem strony. A wisienką na torcie jest oferta dostosowana do wielkości bloga czy strony. Gdy masz mało unikalnych użytkowników płacić mało, a gdy twoja strona się rozrasta i jest wysoce prawdopodobne, że na niej zarabiasz, płacić za hosting więcej. Proste i przejrzyste.
  • Google Analytics –  moje statystyki odnośnie popularności bloga. Znajduję tu wszystkie najważniejsze wskaźniki, takie ilość jak sesji, odsłon, użytkowników w czasie i całkiem sporo danych demograficznych, które wspierają moje decyzje o doborze tematyki i dostosowania jej do mojego audytorium.
Zdjęcia i programy graficzne, wygląd bloga

Canva. Mój absolutny numer jeden do tworzenia ładnych treści na blogu.  Przygotowuję w niej większość grafiki, w tym karteczki z sentencjami w ramach projektu #inspiracjadodziałania :

Moje narzędzia pracy w internecie

Dlaczego tak bardzo lubię Canvę? Bo jestem laikiem. A ona daje mi możliwość zabawy w tworzenie estetycznych treści. Grafika do tego posta oraz ta z artykułu o ulubionych aplikacjach przydatnych w organizacji również:

Ulubione aplikacje przydatne w organizacji

 

Zrobiłam sobie kiedyś  w  Canvie logo, ale to nie był dobry pomysł. Okazało się bowiem, że jest to łamanie prawa, ponieważ licencja programu nie obejmuje tworzenia logo dla celów komercyjnych. Nie popełnijcie więc mojego błędu! Zwłaszcza, że istnieje bardzo fajny i łatwy sposób, z którego skorzystałam, by zaprojektować sobie nowe logo. Jest nim

  • OnlineLogoMaker – przygotowałam w nim  nowe logo mojej strony, to które widzicie w headerze. Było to bardzo proste i przyjemne doświadczenie. Dodatkowo logo w niskiej rozdzielczości, takie jak moje można pobrać za darmo. Może nie jest idealne, ale mi się podoba i cenię fakt, że zaprojektowałam je samodzielnie.
  • niektóre ze zdjęć na moim blogu pochodzą z fantastycznego Banku zdjęć  od www.jestrudo.pl
  • ThemeForest – z niego pochodzi mój szablon, nazywa się Untold Stories i bardzo go lubię. Jest responsywny, ładny i funkcjonalny, czyli ma wszystko czego oczekuję od „skórki”. Łatwo go edytować. I nie był drogi.
  • dunnk.com – Platforma do tworzenia mocupów w przeglądarce. Nie korzystam z Photoshopa (choć pewnie powinnam zacząć) i dopiero zaczynam swoją przygodę z mockupami, więc jest to dla mnie idealne rozwiązanie w tym momencie. Jeszcze nie ma szału, ale robię już pierwsze proste mockupy, jak np. ten:

Moje narzędzia pracy w internecie.

Przechowywanie treści

Pocket – zapisuję sobie w nim wszystko co ważne i/lub wartościowe, a czym nie mam czasu zająć się w danej chwili.  Zainstalowałam sobie mam wtyczkę do przeglądarki i wystarczy mi jedno kliknięcie, by nie zgubić interesującej strony. Pocket jest na tyle przydatny, że korzystam z niego nieustannie i obecnie klikam już na wigdet wtyczki  automatycznie, gdy tylko znajdę gdzieś ciekawą treść.

Buffer ratuje mi skórę, gdy chcę zaplanować publikację treści w social media, zamiast ręcznego dokonywania pojedynczych publikacji. Kumuluje treści, które chcę opublikować i pozwala mi zdecydować kiedy, o której godzinie i w jakiej formie zostanie ona opublikowana.

Google Keep – najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsza i dlatego uwielbiam Google Keep. Notatki są cudownie proste, mogę je trzymać cały dzień przed oczyma i modyfikować, idealnie synchronizują się także z komórką i tabletem, więc mam zawsze pod ręką najaktualniejszą wersję wszystkich moich notatek. Wcześniej korzystałam z Evernote, o czym pisałam szerzej w poście o ulubionych aplikacjach <<klik>>, ale problemy z synchronizacją i brak możliwości ogarnięcia wszystkich notatek na raz, zraziły mnie do niego.

Moje narzędzia pracy w internecie

I to tyle. No może nie do końca wszystkie narzędzia, z których korzystam na co dzień tworząc w internecie, ale zdecydowanie lista najważniejszych. Tych, bez których prawdopodobnie nie przetrwałabym. Znacie je? Korzystacie? A może opieracie swoją pracę na zupełnie innych rozwiązaniach? Dajcie znać i koniecznie polećcie mi swoje ulubione narzędzia pracy w internecie! Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego!

Zapewne zainteresuje Cię również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *